Türkiye’nin ilk %100 HoReCa markası Bonna, ihracattaki başarısını her yıl aldığı ödüllerle tescillemeye devam ediyor. Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen İhracatın Şampiyonları Ödülleri’nde, Porselen Sofra Mutfak Eşyası kategorisindeEn Fazla İhracat Gerçekleştiren” birinci firma oldu. 2014 yılından bugüne otel, restoran ve catering sofralarında şıklık yaratan marka, sadece 10 yıl gibi kısa bir süre içinde ihracatta zirveye ulaştı.  Bugün 6 kıtada 100’den fazla ülkede sofraları süsleyen Bonna, yılda 40 milyon adet ürünü sektörle buluşturuyor.

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen “6. İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni”, 28 Haziran Cuma günü İstanbul TİM Dış Ticaret Kompleksi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Bonna Isin Detayi-1

TÜRKİYE’DE İŞSİZLİK AZALIYOR! TÜRKİYE’DE İŞSİZLİK AZALIYOR!

Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar ve TİM Başkanı Mustafa Gültepe’nin katılımıyla gerçekleşen ve ihracatın şampiyonlarının açıklandığı törende, 1983 yılında küçük bir seramik atölyesinde faaliyete başlayan Kar Porselen çatısı altında kurulan Bonna, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ödüle layık görüldü. 2023 Yılı Porselen Sofra-Mutfak Eşyası Kategorisi’nde “En Fazla İhracat Gerçekleştiren” birinci firma olan Bonna, 10. yılında zirveye ulaştı.  

Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar, Tim Başkanı Mustafa Gültepe ve Çimento Sam Seramik ve Toprak ürünleri İhracatçılar Birliği Başkanı Erdem Çenesiz’den ödülünü alan Bonna Genel Müdürü Erbil Aşkan, Bonna’yı bir dünya markası yapma hedefimize her geçen gün emin adımlarla ilerlediklerini ifade ederek şöyle konuştu: “Pazarın güçlü bir ortağı olarak ihracattaki başarımızı aldığımız ödüllerle tescilliyoruz. 2014 yılından bugüne, sadece 10 yıl gibi kısa bir süre içinde dünyanın 100’den fazla ülkesinde sofralarda yer almak ve yaratıcı şeflerin sunumlarını tamamlamak bizim için büyük gurur. Bu başarıyı sürdürülebilir kılmak için çok daha fazla çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Hep söylediğimiz gibi mükemmel yeme içme vaadimiz ile sunum sanatında tüm dünyada fark yaratmak ve yaratıcı şeflerin, mutfak profesyonellerinin ihtiyacına uygun çözümler üretmek için çalışmaya devam edeceğiz “ 

Kar Porselen’in sektördeki 40 yıllık deneyimiyle yılda 40 milyon adet ürünü sektöre sunan Bonna, 6 kıtada toplam 107 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Ağırlıklı olarak Avrupa, Rusya, Latin Amerika’ya ürün ihracatı yapan firmanın ihracattaki en büyük pazarları ise İspanya, Mısır, İtalya, Rusya, Meksika, İsveç, Fransa ve Almanya olarak sıralanıyor. Sır altı el dekor tekniği, ilk kare form ve dijital dekorlama gibi yenilikleri sektöre kazandıran ve kenar çıtlama garantisi veren ilk firma olan Bonna, bu sayede ürünlerinin kullanım ömrünü uzatıyor ve HoReCa sektöründe tabak zaiyatını yüzde 40’lardan yüzde 5-6’lara kadar düşürüyor.

Bonna, 2019 ve 2020 yıllarında da aynı kategoride üçüncülük, 2021 ve 2022 yılında ise ikincilik ödülünü alarak ihracattaki başarını tescillemişti. Aynı zamanda 2020 yılı “En Yüksek İhraç Birim Fiyatına Sahip Firma” ödülünün de sahibi olan marka, birbirinden özgün tasarımları ile uluslararası prestijli yarışmalardan da ödüllerle dönüyor.

Editör: Orhan Dörter